Moje konto | Witamy! Załóż konto lub

Winiarstwo

Winiarstwo swoimi korzeniami sięga czasów prehistorycznych. Pierwsze ślady produkcji wina archeolodzy odkryli w Gruzji, na terenie Kaukazu, gdzie wytwarzano ten szlachetny trunek już około 6 000 lat przed naszą erą. To właśnie Kaukaz uznawany jest za ojczyznę winorośli. Jak widać ludzie od najdawniejszych czasów wytwarzali wino.

Z czasem proces ten w znacznej mierze się skomercjalizował, pomimo tego produkcja wina w domowych warunkach cieszyła się i nadal cieszy dużą popularnością. Można nawet rzecz, że obecnie przeżywa ona drugą młodość, bowiem nic nie może się równać ze smakiem wytworzonego własnoręcznie wina. Czytaj więcej...

Winiarstwo domowe podobnie jak piwowarstwo czy serwarstwo to pasja, zabawa, biznes, zawód, nauka, sens życia, metoda uzyskania taniego trunku. Dla każdego winiarstwo znaczy coś innego. Dla nas jest to życie. W oparciu o długoletnią praktykę wytwarzania wina domowego zajmujemy się sprzedażą artykułów do produkcji win nie tylko domowych.W dziale tym znajdziecie wszystko co potrzeba, żeby zrobić własne wino. Uzyskać sok z owoców, przefermentować go, sklarować, zabutelkować i ostatecznie delektować się domowym winem własnej produkcji.Na Zdrowie !!!


Szukaj w podkategoriach