Moje konto | Witamy! Załóż konto lub

Drożdże Winiarskie

Każde wino potrzebuje drożdży, ale...
W domowym winiarstwie drożdże są często niedoceniane. Pokutuje opinia, że lepiej nie dodawać drożdży lub co gorsza dodawać spożywcze. Takim praktykom winiarskim mówimy stanowcze NIE.

Dlaczego drożdże do wina są tak ważne?


Drożdże winne to odpowiednio selekcjonowane i hodowane szczepy tych niezbędnych w produkcji wina mikroorganizmów, które pozwalają precyzyjnie przewidzieć przebieg procesu fermentacji alkoholowej. Czytaj więcej...
Jeśli chcesz świadomie pokierować produkcją domowego wina zadaj o odpowiednie szczepy drożdży winnych, które poprowadzą fermentacje w odpowiednim kierunku. Wybierając konkretne drożdże do wina będziesz w stanie przewidzieć: jaką moc uzyska Twój trunek oraz w jakim czasie zajdzie fermentacja. Dowiesz się jakiej temperatury, ilości pożywki i cukru będzie potrzeba, by stworzyć wyborne domowe wino. Dzięki temu uzyskasz trunek o odpowiednim bukiecie smakowym i aromatycznym, wolny od wad i skaz.

Jakie drożdże winne wybrać?W naszym sklepie znajdziesz opisy poszczególnych rodzajów drożdży winnych, dzięki temu dowiedz się do jakich owoców są przeznaczone, jakie rodzaje wina możesz z nich uzyskać oraz w jakich sytuacjach należy je zastosować.

Zapoznaj się z naszą ofertą drożdży winiarskich płynnych, suchych, aktywnych, mieszanek drożdżowych.

Szukaj w podkategoriach